Wielokulturowy Białystok studencki

student w Białymstoku

Wizja wejścia na rynek pracy bywa przerażająca dla niektórych osób. Kandydaci na studia już na tym etapie zaczynają rozważać, czy kierunek, który wybrali, przyniesie im w przyszłości zatrudnienie. Ci, którzy są już na końcu swojej studenckiej drogi, zastanawiają się, co zrobić i jakie kroki podjąć, aby znaleźć pracę. Kluczem nie jest znalezienie jakiejkolwiek pracy, ale najlepiej takiej, która zdecydowanie współgra z ukończonym kierunkiem oraz zainteresowaniami.

Wyróżnienie

Uczelni wyższych w kraju nie brakuje. Oferują one różnorodną jakość kształcenia i różnorodne środki rozwoju. Jak więc zachęcić tak ogromną grupę do podjęcia kształcenia właśnie w Białymstoku? Młodzi ludzie stale obawiają się, że nie znajdą pracy, chociaż jednocześnie bardzo mocno wierzą w swoje możliwości. Białystok stara się zachęcić kandydatów na studia już nie tylko szeroką bazą dydaktyczną, ale także dodatkowymi aspektami wynikającymi z podjęcia studiów.

Ośrodek akademicki

Miasto mocno promuje się jako idealny ośrodek akademicki. Co takiego jest zatem w Białymstoku, czego nie ma nigdzie indziej? Klimat wielu narodowości obok siebie. Centrum różnych wyznań, obyczajów i tradycji. W Białymstoku, cenionym ośrodku naukowym współgra wiele różnorodności, które się przenikają i scalają. Jest to niesamowite zjawisko, które także przyciąga studentów chcących poczuć tego ducha. Nie da się w ciągu jednego dnia zbudować wizerunku miasta akademickiego, jednak długotrwały wysiłek z pewnością opłaci się w długoterminowym zwrocie. Więcej korzyści, to więcej mieszkańców, którzy korzystają z dóbr kulturalnych, wydają pieniądze na rozrywkę i zakupy. Jednym słowem napędzają lepszą gospodarkę.

Efekty

Efekt prowadzonych kampanii zaczyna powoli przynosić efekty. Już teraz można zaobserwować wzrost zainteresowania Białymstokiem. Studia wybierają już nie tylko mieszkańcy miasta, ale także sąsiednich miejscowości. Przyjeżdżają tu także goście zagraniczni oraz osoby z dalszych zakątków Polski. Do Krakowa, czy Warszawy jeszcze daleka droga, ale początki zawsze są ciężkie. W końcu nie od razu Rzym zbudowano.

Odpoczynek

Więcej studentów to także większa szansa na rozwój miasta. To ten młody kapitał ludzki może stać się w przyszłości siłą gospodarczą miasta. Poza tym życie studenta to nie tylko ciągła nauka. Jego stałą częścią jest także zabawa i odpoczynek. Odpoczywać po zajęciach można np. w akademiku. A w murach tego budynku nie jest zwyczajnie. Trzeba być osobą wesołą, towarzyską, cierpliwą i tolerancyjną. O tym wie najlepiej ten, kto mieszkał w białostockim akademiku. Nawiązują się tu świetne przyjaźnie oraz związki. Z kolei stancję wybierają osoby ceniące sobie prywatność i wygodę. Ofert wynajmu „swojego” kąta także nie brakuje.

Akademik

Czas wolny najlepiej spędza się w … akademiku. Dla niektórych akademik równa się wielka impreza 24 h na dobę z przerwami na naukę. Zabawa oczywiście także jest potrzebna do życia, jednak nie warto zapominać, w jakim właściwym celu znajdujemy się w akademiku. Jest on tylko dodatkiem do kształcenia. Nigdy odwrotnie.

Uczelnie

Wśród uczelni białostockich kandydaci na studia mogą wybierać uczelnie publiczne oraz prywatne. Uczelnie publiczne przedstawiają się następująco: Uniwersytet Medyczny, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku. Lista uczelni prywatnych także zachęca do podjęcia nauki: Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Sekcja św. J. Chrzciciela Studium Teologii w Białymstoku, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. S. Staszica, Wyższa Szkoła Ekonomiczna, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Wyższa Szkoła Medyczna, Wyższa Szkoła Menedżerska, Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *