Kalendarz wydarzeń kulturalnych

wydarzenia w Białymstoku

Białystok może śmiało poszczycić się mianem miasta kultury. Ilość wydarzeń, które się tu odbywają, jest naprawdę duża. Cykliczne imprezy znane są nie tylko w regionie, ale także na mapie Polski i Europy. Nie wspominając o wydarzeniach, które zaplanowane są po raz pierwszy w tym roku w Białymstoku. Każdy z pewnością znajdzie imprezę, w której zechce wziąć udział.

Wydarzeń moc

Kalendarz wydarzeń kulturalnych w Białymstoku wygląda naprawdę imponująco. Od 2004 roku Urząd Miasta wydaje nawet kalendarz z imprezami, które będą miały miejsce danego roku w Białymstoku. Zawarte w nim wydarzenia noszą znamiona imprez cyklicznych lub jednorazowych eventów w określonym roku. Kalendarz nosi tytuł „Białystok wielu kultur”.

Mniejszości czar

Na stronach kalendarza można znaleźć wydarzenia, które organizowane są m.in. przez mniejszości narodowe zamieszkujące teren Białegostoku i okolic. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej odbędzie się w tym roku już po raz 37., a Festiwal Kultury Żydowskiej „Zachor – kolor i dźwięk” po raz 11.

Znane

Od wielu lat można także brać udział w wydarzeniach kulturalnych takich jak: Dni Sztuki Współczesnej, Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Żubroffka”, Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich „Lalka-nie-lalka” lub Up To Date Festival.

Statycznie

W roku 2018 miasto przygotowało także szeroki wachlarz wystaw. Będzie można podziwiać wystawę fotografii Zofii Chomętowskiej, projekt „Początek” Huberta Czerepoka, lub wystawę typowo historyczną o Jaćwingach.

Muzycznie i teatralnie

Nie zabraknie również premier teatralnych i muzycznych. Specjalny program przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska, Białostocki Teatr Lalek i Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki. W tym roku swojego 50-lecie istnienia obchodzi Muzeum Wojska w Białymstoku. Jubileuszowe wydarzenia związane z obchodami rocznicy zaplanowano głównie na wrzesień.

Warto zarezerwować sobie nieco czasu, aby przeżyć prawdziwą ucztę kulturalną. Eventy białostockie są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Cieszą się zainteresowaniem wśród turystów oraz mieszkańców regionu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *