Gdzie szukać porady zawodowej? 4 pomysły

gdzie szukać porady zawodowej

Rozważasz zmianę zawodu? Nie wiesz jak znaleźć wymarzoną pracę w Białymstoku? A może żałujesz wyboru kierunku kształcenia? Jeżeli nachodzą Cię tego typu refleksje, to znaczy, że zdecydowanie potrzebujesz porady zawodowej.

Gdzie można znaleźć poradę zawodową? Oto propozycje:

1. Doradca zawodowy
Ze wsparcia doradcy zawodowego można korzystać za pośrednictwem urzędów pracy, agencji doradztwa personalnego, agencji pośrednictwa pracy, a nawet poradni psychologiczno-pedagogicznych. Profesjonalne porady często można uzyskać również poprzez Biura Karier działające przy uczelniach wyższych.

Czym zajmuje się doradca zawodowy?

Jego głównym zadaniem jest przeprowadzanie badań kompetencji społecznych, a ponadto diagnozuje predyspozycje zawodowe i ułatwia planowanie kariery. Do obowiązków doradcy zalicza się udzielanie porad indywidualnych i grupowych dotyczących wyboru ścieżki zawodowej.

Kto może umówić się na konsultacje z doradcą zawodowym?

Rozmowa z tego typu specjalistą przyda się bezrobotnym, którzy są w szczególnie trudniej sytuacji. Mowa o osobach, które pragną zmienić kwalifikacje i rzucić dotychczasowe zajęcie, a także o niepełnosprawnych. O pracę w Białymstoku nie jest lekko również kandydatom po 50 roku życia. Z doradztwa zawodowego korzystają też nauczyciele, którzy powinni pomagać uczniom stojącym przed wyborem ścieżki kształcenia. Współpraca ze szkołami to nie wszystko – ponadto dochodzi do przepływu informacji na linii doradca-instytucje rynku pracy.

2. Instytucje sektora administracji oraz sektora edukacji
Działalnością edukacyjno-doradczą zajmują się między innymi ochotnicze hufce pracy oraz ośrodki pomocy społecznej, a także zakłady doskonalenia zawodowego i centra kształcenia ustawicznego.

3. Portale internetowe
Wiele praktycznych wskazówek dotyczących szukania pracy, a także testów kompetencji zawodowych, znajdziemy w sieci. Profesjonalne portale i grupy poświęcone zagadnieniom związanym z obszarem HR, to miejsca, gdzie zamieszczane są rzetelne materiały.

4. Targi pracy
Na tego typu wydarzeniach zawsze jest możliwość spotkania się z przedstawicielami różnych branż. Z pewnością warsztaty prowadzone przez ludzi sukcesu mogą okazać się jeszcze bardziej inspirujące i wiarygodne niż porady doradcy zawodowego.

1 Comment
  • W tej chwili znalezienie pomocnych informacji nie stanowi problemu. W internecie można znaleźć dużo rozmaitych porad.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *