Gdzie szukać pracy z elastycznym grafikiem? 4 propozycje

szukanie pracy

Mamy, które wracają na rynek pracy w Białymstoku, bardzo cenią sobie elastyczny czas pracy. W jakich sektorach można liczyć na tego typu zatrudnienie?

1. Gastronomia

W tej branży ofert jest sporo, a na najwyższe płace mogą liczyć kelnerki obsługujące wesela i imprezy okolicznościowe. Elastyczny grafik mają również kucharki i baristki. Zatrudnienie w gastronomii to jednak ciężki kawałek chleba — praca nie należy do lekkich, a lokale często działają do późnych godzin nocnych, czyli jak zwykło się mawiać — do ostatniego klienta. Na tego typu stanowiskach najlepiej poradzą sobie osoby energiczne, operatywne, którym nie brakuje uprzejmości i kultury osobistej.

2. Handel i usługi

Oferty pracy w Białymstoku są skierowane m.in. do handlowców, dekoratorów w sklepach odzieżowych, kasjerek czy doradców finansowych. Należy jednak pamiętać, że nie każdy dobrze czuje się w kontakcie z klientem. Cechy, które się przydają na tego typu stanowiskach to m.in. umiejętności sprzedażowe i komunikacyjne, a także odporność na stres.

3. Marketing internetowy

Zatrudnienie w tym obszarze to szansa dla osób, którym marzy się praca zdalna. Dzięki temu można realizować zlecenia dla firm z całej Polski, a nie tylko ze swojego regionu. Praca w tym sektorze może polegać m.in. na pisaniu tekstów na strony internetowe czy na projektowaniu witryn.

4. Usługi kosmetyczne i fryzjerskie

To realna możliwość pracy w domu lub pracy mobilnej. Ofert dla fryzjerek czy stylistek paznokci jest pod dostatkiem. Wielu rzeczy można nauczyć się w czasie kursów – niekoniecznie musisz od razu kończyć szkołę zawodową, technikum lub studia wyższe. Jeśli masz talent plastyczny, to prawdopodobnie poradzisz sobie jako wizażystka. Zapotrzebowanie na fryzury i makijaże okolicznościowe jest naprawdę duże, a osoby, które się sprawdzają w tym obszarze, nie muszą nawet zabiegać o klientów — gdy wyrobisz markę, to chętni sami zaczną się zgłaszać.

Oczywiście nie są to wszystkie możliwości. Pamiętaj, że w zawodach, w których jest duże natężenie kontaktów z klientem, na pewno będzie ciężej o dodatkowy dzień urlopu. Alternatywą dla pracy w Białymstoku jest również prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Wtedy jednak trzeba włożyć więcej energii w pozyskiwanie klientów.

2 Comments
  • MIEJSCE PRACY BIALYSTOK UL. PIASTOWSKIEJ OFERUJE: – STALA PRACE I WYNAGRODZENIE – DOBRA ATMOSFERE W PRACY ZAKRES OBOWIAZKOW: – OBSLUGA KLIENTA I KASY FISKALNEJ – DBALOSC O EKSPOZYCJE, WYKLADANIE TOWARU – DBALOSC O PORZADEK NA SKLEPIE OCZEKUJE: – ZAANGAZOWANIA W PRACE, – KOMUNIKATYWNOSCI I LATWOSCI NAWIAZYWANIA KONTAKTOW, – UMIEJETNOSCI PRACY W ZESPOLE. CV PROSIMY PRZESLAC NA ADRES:edis1@sklepylewiatan.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *