Przedsmak prawdziwej pracy

praktyki Bialystok

Aby poznać różne zawody od praktycznej strony warto skorzystać z programu praktyk lub letnich praktyk. Tego typu przedsięwzięcia organizują białostoccy pracodawcy. Najlepsi praktykanci mogą liczyć na dalszą owocną współpracę już jak pracownicy.

W 2017 jedna z białostockich firm zajmująca się produkcją instalacji wodnych i grzewczych przyjęła kilkanaście osób na praktyki. Mogły one poznać tajniki pracy w określonych zawodach, które na co dzień wykonują pracownicy firmy.

Oferta praktyk, która skierowana była do studentów, pozwalała rozwinąć im swoje umiejętności z zakresu głównie technicznego. Dlatego też poszukiwano najczęściej studentów uczelni głównie technicznych. Nacisk kładziono głównie na mechanikę i budowę maszyn, inżynierię środowiska w tym instalacje sanitarne. Nie ograniczono jednak szans dla innych. Równie mile widziani byli studenci zarządzania, inżynierii produkcji, logistyki, informatyki, czy ekonomii.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, praktyki pozwalają na pozyskanie odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Jednak firma nie zamyka się także na osoby, które nie mają nic wspólnego z wyżej wymienionymi kierunkami studiów. Potrzebne są także osoby dobrze znające języki obce. W związku z tym na pracę mogą także liczyć absolwenci filologii, lingwistyki i podobnych specjalności. Preferowane języki to: angielski, niemiecki i hiszpański.

Oprócz przygotowania zawodowego, na studentów czekają szkolenia zawodowe, wewnętrzne, opieka managera. Najlepsi mają możliwość uzyskać zatrudnienie w późniejszym czasie i poznać przedsmak prawdziwej pracy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *