Nowe inwestycje w Białymstoku

nowe inwestycje w Białymstoku

W Białymstoku powstaną dwie nowe inwestycje. Jest to szansa nie tylko na rozwój ekonomiczny i gospodarczy miasta, ale także na zatrudnienie znacznej ilości nowych osób. Jest to także szansa na zasilenie szeregu osób pracujących przez osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku.

Grunty inwestycyjne będą przeznaczone dla firm lokalnych z Białegostoku. Działki przeznaczone pod inwestycje są spore. Zajmują powierzchnię 2,2 ha. Do przetargów doszło w marcu, natomiast umowy powinny zostać sfinalizowane w bieżącym miesiącu.

Jedna z firm ma zamiar zbudować zakład wytwarzania półproduktów przetwórstwa mięsnego i warzywnego na potrzeby gastronomii. Utworzona zostanie tu duża powierzchnia magazynowa. Ma to znacznie podnieść sprzedaż oraz uruchomić nowe możliwości logistyczne dla firmy inwestycyjnej. W trakcie najbliższych trzech lat planowany jest rozwój struktury zatrudnienia nawet o około 30 osób.

Z kolei druga firma zajmuje się logistyką i w takim obszarze będzie także rozbudowywana w nowej strefie. Powstanie tu centrum logistyczno-magazynowe z zapleczem biurowym. Tutaj planowany jest większy wzrost zatrudnienia. Pracę w Białymstoku w strefie inwestycyjnej znajdzie blisko o połowę więcej osób, niż w strefie gastronomicznej.

Rozwój stref inwestycyjnych jest potrzebny dla dalszego, lepszego rozwoju ekonomii i gospodarki Białegostoku. Kolejnymi działkami zainteresowani są nowi potencjalni inwestorzy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *