Mama w IT

praca dla kobiet w IT

W Białymstoku organizowane są inicjatywy mające na celu wsparcie mam na lokalnym rynku pracy. W mieście, gdzie odsetek kobiet pracujących, jest znacznie niższy, niż mężczyzn tego typu akcje są mocno propagowane.

Kobiety, żony, matki nie muszą siedzieć w domu. Nie muszą się także obawiać pracy w IT. Dlatego też w duchu owoczesnych technologii zostało zorganizowane spotkanie dla Pań.

Białostockie mamy miały okazję wysłuchać prelegentek i prelegentów branży IT. Omawiano, w jaki sposób wspierani są rodzice, a w szczególności mamy, które z nimi współpracują. Poruszono także temat działań branży IT w Białymstoku oraz możliwości rozwojowe w tym obszarze i w tejże lokalizacji.

W Białymstoku działają społeczności aktywnie wspierające działania kobiet na płaszczyźnie IT. Dzięki spotkaniu wiele uczestniczek zainteresowało się żywo tematem i wyraziło chęć rozwoju w tym kierunku.

Jednak żeby nie było tak cukierkowo, jeden z prelegentów zdecydował się opowiedzieć także o trudnościach, jakie można spotkać na swojej ścieżce zawodowej w IT, czego mogą spodziewać się osoby początkujące oraz te, które zdecydowały się na zmianę branży.

Podczas spotkania można było poznać prawdziwe historie z trzech perspektyw: kobiety, która od początku wiedziała, że informatyka jest jej pasją; kobiety, która przebranżowiła się z biologa na „frontendkę” oraz kobiety, która po prostu czuje się dobrze w świecie nowoczesnych technologii.

Praca w Białymstoku w IT dla kobiet ma potencjał i przyszłość. Jest to obszar, któremu towarzyszy coraz większe zainteresowanie. Coraz mniejszy strach przed nieznanym widać wyraźnie po wzrastającej liczbie mam, które wkraczają w zupełnie nowe, nieznane do tej pory meandry IT.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *