Magazynier – wymagania, obowiązki, zarobki

magazynier

Jeśli szukasz stosunkowo prostej pracy fizycznej, która jednocześnie daje możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, być może zawód magazyniera jest właśnie dla ciebie. W Białymstoku pracę w magazynie oferuje bardzo wiele przedsiębiorstw – od sklepów z branży meblarskiej czy gastronomicznej, przez różnego rodzaju hurtownie, po punkty dystrybucji towarów.

Praca magazyniera

Magazynier to osoba, która wykonuje pracę fizyczną, często połączoną z elementami pracy biurowej. Jego codziennym miejscem pracy jest magazyn. Zwykle wielka hala, po której porusza się pieszo bądź pojazdem (np. wózkiem widłowym). Pracownik zatrudniony na tym stanowisku obsługuje przechowywane towary. Przede wszystkim przyjmuje je od dostawców, gromadzi w odpowiednim miejscu i przygotowuje do wysyłki. W zakresie pracy magazyniera znajduje się również przygotowywanie dokumentacji i sprawdzanie jej zgodności ze stanem faktycznym.

Co robi magazynier – obowiązki

Po podstawowych obowiązków w czasie pracy na stanowisku magazyniera należy:

  • przyjmowanie paczek zgodnie z dokumentacją dostawy,
  • przygotowywanie towarów do wysyłki,
  • rozmieszczanie paczek na przestrzeni magazynowej i ich zabezpieczanie przed uszkodzeniem,
  • wystawianie faktur,
  • przeliczanie towaru i sprawdzanie terminów ich ważności,
  • przeprowadzanie inwentaryzacji,
  • uczestniczenie w procesie reklamacji,
  • dbanie o porządek w magazynie,
  • obsługiwanie wózka widłowego i innych urządzeń.

Praca magazyniera – wymagania

Jakie warunki trzeba spełnić, by podjąć pracę magazyniera? Wymagań jest kilka. Przede wszystkim osoba taka musi mieć co najmniej wykształcenie średnie, a także uprawnienia na poruszanie się wózkiem widłowym. Te można zdobyć zarówno za pośrednictwem prywatnej firmy szkoleniowej, jak i korzystając z jednego z bezpłatnych szkoleń, które od czasu do czasu organizuje urząd pracy.

To jednak nie wszystko. Magazynier musi cechować się też umiejętnością obsługi komputera, w tym bardzo dobrą znajomością pakietu MS Office bądź innego oprogramowania biurowego. W wielu przypadkach musi również uzyskać lekarskie orzeczenie sanitarno-epidemiologiczne.

Jeśli chodzi o inne kwalifikacje, firmy chętnie zatrudniają magazynierów, którzy są dokładni, potrafią działać w grupie, są odpowiedzialni i mają predyspozycje do ciężkiej pracy fizycznej.

Białystok – praca magazyniera

Jak znaleźć w Białymstoku pracę magazyniera? Okazuje się, że całkiem sporo ofert pojawia się zarówno na stronie PUP-u, jak i w wyszukiwarkach internetowych.

Jedna z firm oferuje na przykład stanowisko łączące obowiązki pracownika magazynu i kierowcy –  prócz uprawnień na wózki widłowe kandydat musi posiadać również prawo jazdy kategorii B. Kolejna oferta dotyczy pracy w dziale przyjęcia towaru. Choć nazwa jest nieco inna, obowiązki wykonywane przez zatrudnioną na tym stanowisku osobę pokrywają się z zadaniami służbowymi magazyniera – np. „sprawdzanie poprawności dostaw”, „współpraca z działami handlowymi” czy „optymalizacja obiegu produktów”.

Ile zarabia magazynier?

Jeśli szukasz w Białymstoku pracy magazyniera, zastanów się również, czy odpowiadają ci zarobki, jakie mogą osiągnąć zatrudnieni w tym charakterze. Mediana ich miesięcznego wynagrodzenia wynosi 3110 zł brutto. 25% najlepiej opłacanych osób może liczyć na pensję powyżej 3610 zł brutto. Jedna czwarta zarabiających najmniej otrzymuje płacę poniżej 2670 zł brutto.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *