Rozrywka w Białymstoku

Rozrywka w Białymstoku

Mieszkańcy Białegostoku mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej teatrów, kin, galerii sztuki, filharmonii, chórów oraz ośrodków kultury. Pamiętajmy też, że Białystok to miasto studenckie, a rozrywek można szukać w wielu klubach i dyskotekach.

Muzea

Jeśli interesuje Was historia Podlasia lub sztuka współczesna, to warto wybrać się do Muzeum Podlaskiego lub do Galerii Arsenał, jednej z czołowych galerii sztuki nowoczesnej. Na uwagę zasługuje też Muzeum Wojska, Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu w Białymstoku, a także Galeria im. Śledzińskich.

Centrum Sztuki Lalkarskiej

Na terenie Białegostoku można kształcić się na Wydziale Sztuki Lalkarskiej warszawskiej Akademii Teatralnej. W mieście znajduje się Teatr Lalek oraz Teatr Dramatyczny i kilka teatrów prywatnych.

Instytucje kultury i festiwale

W Białymstoku mieści się Europejskie Centrum Muzyki i Sztuki, w którego skład wchodzi Filharmonia oraz Opera. Instytucja ta zajmuje się także organizacją koncertów współczesnych artystów. Poza tym działają chóry (m.in. chór katedralny oraz chóry przy szkołach wyższych), kina, biblioteki oraz domy kultury.

Białystok jest przez wielu odwiedzany z uwagi na różnorodną ofertę imprez cyklicznych. Warto wymienić tutaj np. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich, Dni Sztuki Współczesnej czy Zaduszki Bluesowe. Imprezy cykliczne przyciągają fanów różnych gatunków muzycznych, a także mniejszości narodowe – organizowane są np. Dni Kultury Rosyjskiej.

Rekreacja

W Białymstoku nie brakuje klubów i organizacji sportowych. Mieszkańcy mają możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych (w tym m.in. piłki nożnej, lekkiej atletyki, chińskich sztuk walki, a nawet paralotniarstwa) i uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach typu maratony czy biegi z przeszkodami. Oczywiście na terenie miasta bez trudu znajdziecie baseny itp. obiekty sportowe.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *