Praca dla pielęgniarek – kwalifikacje, zarobki

pielęgniarka

Praca dla pielęgniarek – kwalifikacje

Do głównych zadań pielęgniarek należy przede wszystkim:

  • opieka nad pacjentami,
  • podawanie leków, wykonywanie iniekcji,
  • asystowanie lekarzom przy operacjach i zabiegach,
  • prowadzenie dokumentacji medycznej,
  • pomaganie pacjentom w wykonywaniu podstawowych czynności higienicznych.

W 2005 roku zmieniły się przepisy dotyczące tego zawodu. Obecnie, aby móc wykonywać powyższe obowiązki, należy przede wszystkim ukończyć studia wyższe na kierunku pielęgniarstwo. Oprócz tego kandydaci są zobowiązani do zrobienia praktyk.

Pielęgniarka anestezjologiczna – oferty pracy

Pielęgniarki, tak jak lekarze, mogą wybrać różne specjalizacje. Jedną z nich jest anestezjologia, uważana za najtrudniejszą dziedzinę tego zawodu, wymagającą bardzo rozbudowanej wiedzy. Pielęgniarki anestezjologiczne są odpowiedzialne za znieczulanie pacjentów przed operacją, opiekują się ludźmi po zbiegach na intensywnej terapii. Często zajmują się osobami znajdującymi się na granicy życia i śmierci. Aby móc rozpocząć pracę na intensywnej terapii, należy po ukończeniu studiów wybrać odpowiednią specjalizację trwającą 2 lata. Mogą do niej przystąpić osoby, które przepracowały w zawodzie pielęgniarki 24 miesiące. Po ukończeniu zajęć trzeba zdać egzamin państwowy. Materiał na teście jest bardzo rozbudowany i trudny.

Pielęgniarka anestezjologiczna pracę znajdzie przede wszystkim w szpitalach na oddziałach operacyjnych. Oferty pracy są najczęściej zamieszczane w Internecie. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w prywatnych klinikach powinny śledzić strony danych placówek.

Praca dla pielęgniarki – Białystok

Pielęgniarki z Białegostoku mogą rozpocząć karierę zawodową w jednym ze szpitali. Na terenie miasta funkcjonuje sporo placówek, np. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. K. Dłuskiego czy Szpital Położniczo-Ginekologiczny. Wykwalifikowana kadra medyczna jest także potrzebna w mniejszych instytucjach, np. ośrodkach zdrowia lub izbach przyjęć. Praca dla pielęgniarek środowiskowych znajdzie się w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Wszystkie informacje dotyczące zawodu oraz zmian w zapisach prawnych znajdują się na portalach pielęgniarek rodzinnych oraz na stronie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *