Warsztaty i spotkania z coachem ‒ sprawdź propozycje urzędu pracy

warsztaty i spotkania z coachem

Wojewódzki Urząd Pracy był organizatorem bezpłatnych warsztatów pt. „Coaching przedsiębiorczości drogą do sukcesu”, które skierowano do osób po 18-tym roku życia, rozważających podjęcie własnej działalności gospodarczej. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie osobistych umiejętności przedsiębiorczych.

Impreza obejmowała 7 sesji (na przełomie listopada i grudnia), które dotyczyły takich zagadnień, jak:

  • nawiązywanie i podtrzymywanie relacji biznesowych,
  • wyznaczanie i realizacja celów we własnej firmie,
  • właściwa prezentacja oferty handlowej i aktywna sprzedaż,
  • rozpoznanie potrzeb klienta,
  • reklama.

Urząd pracy organizuje również warsztaty dotyczące skutecznego szukania pracy, obejmujące m.in. zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Uczestnicy tego rodzaju spotkań mają okazję ku temu, aby poznać metody rekrutacji i dowiedzieć się, jakich błędów należy się wystrzegać w czasie rozmów kwalifikacyjnych oraz przy pisaniu CV.

Osoby poszukujące pracy w Białymstoku, miały też możliwość uczestniczenia w warsztatach poświęconych zwalczaniu stresu w pracy i podczas rekrutacji. Znajomość technik relaksacyjnych bywa bardzo przydatna w życiu zawodowym i prywatnym, a nerwowość może zniweczyć szanse na rozwój kariery.

Inne spotkania, współorganizowane przez urząd pracy, nawiązują do tworzenia modelu biznesowego własnej firmy, odkrywania potencjału zawodowego oraz asertywności i planowania kariery. Z pewnością warto śledzić aktualności urzędu pracy, gdyż osoby bezrobotne znajdą tam wiele cennych informacji, chociażby na temat wnioskowania o staże czy odnośnie prac interwencyjnych. Bezpłatne warsztaty mogą się okazać bardzo ciekawym wydarzeniem w przypadku osób, które interesują się rozwojem osobistym.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *