Praca niania – Białystok

niania

Niania Białystok – praca

„Szukam opiekunki do dziecka – Białystok” – takich ogłoszeń znajdzie się w Internecie całkiem sporo. Nie każda rodzina ma możliwość skorzystania z pomocy dziadków, dlatego ofert pracy dla opiekunek do dzieci jest dużo, zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich. Do podstawowych zadań niań zalicza się przede wszystkim: karmienie, przewijanie, zabawa, spacery, rozmowa, podawanie leków w przypadku choroby, pomoc w nauce. Zakres obowiązków bywa szeroki. Zależy on między innymi od wymagań rodziny, charakteru oraz wieku najmłodszych.

Poszukuje niani – Białystok

Osoby pracujące z dziećmi muszą przede wszystkim kochać to, co robią. Najmłodsi mogą bowiem być bardzo męczący. Dlatego od opiekunek wymaga się cierpliwości, empatii, miłego usposobienia oraz energii. Ważne są także uczciwość oraz punktualność. Zazwyczaj rano każdy bardzo spieszy się do pracy. Ciągłe spóźnienia opiekunki sprawiają problemy. Rodzice są zestresowani, ponieważ sami też nie mogą zdążyć na czas do swojego miejsca zatrudnienia.

Dzieci nie lubią się nudzić. Dlatego każda niania musi być kreatywna. Nowe, ciekawe zabawy oraz gry edukacyjne wpływają na rozwój najmłodszych. Uśmiechnięte osoby sprawiają, że dzieci mają do nich zaufanie i nie boją się przebywać w ich towarzystwie. Ponury wyraz twarzy nie jest dobrą wizytówką.

Niania najczęściej zajmuje się niemowlakami lub dziećmi w wieku przedszkolnym. Teoretycznie żadne wykształcenie lub doświadczenie nie jest konieczne. Rodzice jednak często zwracają uwagę na to, czy kandydatki mają odpowiednie przygotowanie, np. studia kierunkowe z pedagogiki, psychologii bądź nauczania wczesnoszkolnego. Bardzo często o posadę niani starają się studentki. Opiekunka musi mieć ukończone 18 lat. Praca z dziećmi to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Jednym z obowiązków jest zapewnienie podopiecznym bezpieczeństwa. Czasami rodzice wymagają od kandydatów okazania aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych.

Poszukując ogłoszeń o pracę dla niani, trzeba napisać dobre CV. Przede wszystkim należy skupić się na swoim doświadczeniu oraz dodatkowych umiejętnościach. Granie na instrumentach lub talent malarski na pewno będą atrakcyjne dla maluchów. Jeśli nie możemy pochwalić się żadnym doświadczeniem, warto skorzystać z ofert stażów lub kursów dostępnych w urzędach pracy.

1 Comment

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *