4 wskazówki, które pomogą przeżyć pierwszy dzień w nowej pracy

pierwszy dzień w nowej pracy

Pierwszy dzień w nowej pracy bywa sporym wyzwaniem nawet dla osób, które mają już doświadczenie zawodowe. Zwykle towarzyszy nam w takich sytuacjach wiele skrajnych emocji, takich jak podekscytowanie czy niepewność. Każdy ma świadomość tego, jak istotne jest pierwsze wrażenie, a jeśli dopiero podjąłeś pierwszą pracę w Białymstoku, to pewnie zadajesz sobie wiele pytań dotyczących zarówno kwestii formalnych (np. tego, czy dasz radę opanować obsługę specjalistycznych urządzeń), jak i codziennych spraw, takich jak chociażby ubiór. Stres w rozsądnych dawkach może na nas zadziałać motywująco.

W jaki sposób można unikną napięcia związanego z nowymi obowiązkami? Prezentujemy uniwersalne porady, które sprawdzą się u wszystkich nerwusów, nie tylko u studentów bez doświadczenia zawodowego:

  1. Punktualność i wygląd

Sprawdź wcześniej dojazd i uszykuj odpowiedni strój. Jeśli się nie spóźnisz, a przy tym będziesz dobrze wyglądać, to nie stracisz pewności siebie.

  1. Pozytywne nastawienie

Jeśli chcesz zyskać sympatię szefa i nowych kolegów, pokaż się jako osoba życzliwa i uśmiechnięta. Oczywiście bądź naturalny, ponieważ ludzie szybko wyczuwają sztuczność. Studenci, którym zależy na zatrudnieniu, absolutnie nie powinni angażować się w żadne plotki. Staraj się zapamiętać jak najwięcej osób.

  1. Nie wstydź się pytać

Zwykle nowy pracownik jest traktowany inaczej niż reszta. W czasie okresu próbnego wypada zadawać pytania, bo kierownik nie wymaga jeszcze od Ciebie pełnej samodzielności. Lepiej wyjaśniać zawczasu wszelkie wątpliwości, aby unikać błędów. W ten sposób można też udowodnić  swoje zaangażowanie i dociekliwość.

  1. Zdobądź informacje na temat firmy

Zanim pojawisz się w firmie, poszukaj możliwie dużo danych na jej temat. Warto znać nie tylko historię naszego pracodawcy, ale też wiedzieć, jakie ma plany rozwoju, czy ma silną pozycję w branży itd.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wymage pola oznaczone są *